A Dr. Czére-Réti Ügyvédi Iroda ügyvéd munkatársai jelentős tapasztalattal rendelkeznek a cégalapítás, cégmódosítás, vállalkozás megszüntetése és az ezekhez kapcsolódó ügyintézés területén. Megbízás keretében vállaljuk társasági szerződés írását és módosítását, valamint az elektronikus cégeljárás keretében történő ügyintézést, a cégeljáráshoz és cégjogi kérdésekhez kapcsolódó egyéb dokumentumok megszerkesztését, illetve hatósági regisztrációk (pl.: Kamarai regisztráció, adóhatósági regisztráció) elvégzését.
Ügyvédi irodánk törekszik arra, hogy a cégalapítás, cégvásárlás során a vállalkozás beindításához szükséges valamennyi tájékoztatást, segítséget megkapjon:
|
Cégalapítás menete, cégmódosítás, cégjog, cégeljárások
Milyen cégformák közül választhatok?
Hatályos jogszabályunk (Ptk.) az alábbi profitorientált cégformák alapítására ad lehetőséget: Kkt. (közkereseti társaság), Bt. (Betéti Társaság), Kft. (Korlátolt Felelősségű Társaság), Zrt. (Zártkörűen működő részvénytársaság), Szövetkezet
Nonprofit (Civil) szervezetek: Egyesület, Alapítvány
Melyik a számomra legmegfelelőbb?
Egy vállalkozás beindítása előtt az adott körülményeket átvizsgálva szükséges annak eldö ntése, melyik a legmegfelelőbb cégforma az Ön számára.
Ehhez minden esetben szakember segítését javasoljuk, ugyanis a társaság formája meghatározó annak működésé során. Külön vizsgálandó többek között a Társaságban részt vevő személyek (tagok, képviselők) felelőssége, a tevékenységek köre, a befektetett pénzeszköz, így minden esetben egyedileg szükséges megvizsgálni és kiválasztani az Ön számára legmegfelelőbbet.
Milyen további feladataim vannak cégalapítás után?
Egy Társaság cégbírósági bejegyzését követően számos feladat merülhet fel még a cégalapítással kapcsolatban. Ügyvédi Irodánk segítséget nyújt és részletesen tájékoztatja Ügyfeleit milyen további teendői vannak még az alapítónak. Részvénytársaság esetén külön megbízás keretében segítséget nyújtunk részvényjegyzésben, dematerizált és materizált részvények kibocsátásában a részvények dizájnjának kialakításán túl egészen a kibocsátott részvények átvételéig.
Fontos továbbá már az elején eldönteni, milyen adózási formát válasszunk, tisztázni, melyek a cég számára a legköltséghatékonyabb adózási formák, melyben szintén teljes körű szakmai segítséget tudunk nyújtani.
Milyen költségvonzata van egy cégalapításnak, illetve cégmódosításnak?
Egy cégalapítás, illetve cégmódosítás során felmerülő költségek két részből állnak, az ügyvédi munkadíjból, valamint az eljárási illetékből és közzétételi díjból.
Cégalapítás költségei - cégalapítás, cégmódosítás illeték és közzétételi díj
Az egyes eljárási illetékek cégalapítás esetén:
- Betéti Társaság és Közkereseti Társaság esetén: 0,-Ft
- Korlátolt Felelősségű Társaság cégbejegyzése: 0,-Ft
- Zártkörűen működő részvénytársaság cégbejegyzése: 100.000,-Ft
Törvény által meghatározott esetekben költségkímélőbb megoldásra is lehetőséget ad a jogszabály, így egy un. „egyszerűsített eljárás” keretében történik a cégalapítás.
Az illetékek egyszerűsített cégeljárás esetén:
- Betéti Társaság és Közkereseti Társaság esetén: 0,-Ft
- Korlátolt Felelősségű Társaság cégbejegyzése: 0,-Ft
- Zártkörűen működő részvénytársaság: 50.000,-Ft
Cégmódosítás esetén felmerülő költségek:
- Minden cégforma esetén 15.000,-Ft illeték és 3.000,-Ft közzétételi díj
- Átalakulás, egyesülés, szétválás illetéke 50.000,-Ft
Bővebb információért keresse Ügyvédi Irodánkat!